נתאלי ז'ורבסקי
יועצת בתחום הפסיכולוגיה של הספורט

 
עברית  |  ENGLISH  |  

תאריך ושעה
 


מונה:

10 מרכיבים אישיותיים לחוסן מנטאלי
 
1.      ריכוז – לדעת להיכנס לריכוז בזמן הנכון, לשמור על ריכוז ולזהות איבוד ריכוז ברגעים קריטיים. לדעת מה עוזר לך לחזור לריכוז ולשמר אותו.
2.      קשב – אתה חייב להיות קשוב לגוף שלך לכבד את הצרכים הגופניים הבסיסים ללא קשר לחלום: (מנוחה מתאימה, הרפיה, העלאת המתח, מרחב אישי,תזונה נכונה) כמו כן לדעת להיות קשוב לראש, מה אתה אומר וחושב במהלך ההופעה הספורטיבית שלך לפניה ולאחריה.
3.      מחויבות – תהיה מחויב לעשות את כל מה שנדרש על מנת להגשים את החלום, להבין שאתה בתהליך ולתת את כל מה שנדרש בתהליך זה.
4.      ביטחון עצמי – האמונה בעצמך היא מפתח, ביטחון עצמי טהור מגיע מההרגשה של קשר עמוק במי שאתה ובמה שאתה עושה. תבטח בריכוז וביכולות שלך וההופעה שלך תפרח.
5.      חשיבה חיובית – לראות את עצמך מצליח, מגשים את החלום הינו מרכיב חשוב בבניית הביטחון העצמי והאמונה.חשיבה חיובית יכולה לתת לך את הכוח לעבור את המכשול הגדול ביותר.
6.      מוכנות מנטלית - להצליח בכל דבר בחיים צריך ללמוד מיומנויות חיוניות, להתחייב לאותם מיומנויות, להתחייב להתאמן במיומנויות אלו עד למושלמותן. אתה צריך לדעת לפתח מיומנויות מנטליות חזקות על מנת להיות מסוגל להופיע עם אותם מיומנויות בצורה הטובה ביותר תחת לחצים שונים.
7.      שליטה בהסחות - הסחות הם בדרך כלל הם דברים חיצוניים אנשים, קולות, רעשים, תקשורת. אך לעיתים זה יכול להופיע גם מבפנים כמו ציפיות ומחשבות שליליות. אתה שולט בהסחות אלה, אם להתרכז בהם ולהפריע ליכולת שלך להתבטא או להתעלם מהם.
8.      למידה מתמדת - כוללת, רפלקציה על מה שעשית טוב, על מה שאתה צריך לשפר, נקודות חשובות בכל הופעה, ניתוח של ההתמדה שלך, של המוכנות המנטלית, של הריכוז ולפעול על פי כל אלה.
9.      קבלת נסיגה וכישלון כחלק מתהליך – האופן שבו אתה מקבל כישלונות ונסיגות יקבע את היכולת המנטלית להשיג את החלום (היעד). אם תקבל את הנסיגה והכישלון כחלק מתהליך צמיחה ולמידה לא תוכל לפתח חוסן מנטלי להתגבר עליהם ולהמשיך להשיג את החלום. תצעד במקום, במקום להתקדם.
10.לזהות את הפחד – לזהות מה מפחיד אותך, מה שורש הפחד ולדעת לנטרל אותו.להיות אמיץ זה לא האדם שאינו מפחד מכלום, זה האדם שיודע מהם פחדיו ומתגבר עליהם בדרך להגשמת חלומו.
 
 
 
עד כמה לדעתך תורם נושא פסיכולו
[תוצאות]

לייבסיטי - בניית אתרים