נתאלי ז'ורבסקי
יועצת בתחום הפסיכולוגיה של הספורט

 
עברית  |  ENGLISH  |  

תאריך ושעה
 


מונה:

להגיע רחוק – לגעת בחלום
 
לכולנו יש חלומות, ולעיתים איננו מאמינים שאותו חלום בהישג ידינו. אבל, אין דבר העומד בפני הרצון. על מנת להשיג את החלום להגיע למצוינות צריך להתחיל להכיר את עצמנו, את היכולות שלנו, את נקודות החוזק והחולשה שלנו. לדעת מה אנחנו רוצים ולא מה האחרים רוצים מאיתנו.
 
מצוינות בספורט כמו גם בחיים מתחילה איפה שאתם רוצים להיות – השאיפה, החלום וכמה מחויבים אתם לאותו חלום.
 
ישנם שבעה אלמנטים קריטים להצלחה:
v     מחויבות.
v     ריכוז וקשב.
v     ביטחון עצמי.
v     חשיבה חיובית.
v     מוכנות מנטלית.
v     שליטה במסיחים והפרעות.
v     למידה מתמדת.
 
כל האלמנטים הללו נמצאים בתוכנו, אנו שחקנים כל חיינו, לכולנו יש את היכולת להשיג את החלומות ואת היעדים. יש בנו הכוח העצום- מעבר לכל גבולות - כוח המחשבה.
 
 תמצית כל מצוינות בספורט מתחילה בחלום שאתם מנסים להשיג - משהו בעל משמעות מאוד מרכזית בחייכם. כאשר אתם מסתכלים פנימה לתוככם חפשו את החלום הזה (הסיבה למה אתם עוסקים בספורט הזה) – מה אתם רוצים להשיג ומוכנים להתחייב למענו ולפתח, כל השאר יצמח בהמשך.
 
על מנת להשיג חלום, להשיג כל דבר בחיים שלכם, אתם חייבים אמונה בעצמכם ביכולות שלכם – ביטחון עצמי. לעיתים נדירות אנחנו מתחילים את המסע לחלום, עם ביטחון עצמי מלא ביכולת שלנו להשיג אותו. לעיתים רחוקות אנחנו באמת יודעים עד כמה באמת אנחנו יכולים.
 
ספורטאים מקצועיים, בונים את הביטחון העצמי שלהם דרך ניסיון באימון ודרך הידיעה שהם משתפרים ולומדים מכל ניסיון ומכול הפסד. לומדים מחכמתם של אחרים (מאמנים). ביטחון עצמי הוא כמו מפתח "מסטר" הוא פותח דלתות לרמה גבוה של מצוינות ורמה גבוה של מצוינות פותחת דלתות לביטחון עצמי גבוה.
 
ביטחון עצמי בהופעה ספורטיבית, קם ונופל על סמך הניסיון שלך וסף הגבול שבו אתה מפתח את נקודות חוזק מנטליות אישיות. ביטחון עצמי מגיע ממחויבות עצמית לבצע הכנה או לבצע הופעה, מגיע מדיבור עצמי חיובי לגבי מה שעשית ולגבי מה שאתה עתיד לעשות. ביטחון עצמי מגיע מהלקחים והשיעורים שאתה מפיק, מניסיונות הקודמים. היכולת לפעול על סמך המסקנות, לקחי העבר והיכולת לשמור על חיוביות בכל המאבקים והמכשולים שבדרך.
 
ביטחון עצמי גדל כאשר אתה מגלה איזה ריכוז עובד הכי טוב בשבילך, בו תוכל להשתמש בכל עת. כאשר אתה מאמין בכל הלב ביכולת שלך לבצע משימה, דלתות נפתחות להישגים גבוהים. כאשר מחשבות שליליות או התנסויות שליליות מתערבות בביטחון העצמי שלך ההופעה שלך נחלשת – לא בגלל שאתה לא יכול אלא בגלל שנתת לספקות להפריע לריכוז שלך ולהגביל את היכולת האמיתית שלך להשיג ניצחונות.
 
 אתם מכירים את עצמכם הכי טוב, יותר טוב מכל אחד בעולם. אתם נמצאים כבר בתוך עצמכם אתם רק צריכים למצוא את הדרך להיות קשובים ומכוונים לפנימיות שלכם. קשובים לדרך החשיבה שלכם,קשובים לתגובות שלכם (גופניות ומנטליות) כאשר אתם הכי טובים. תלמדו לעבוד עם הבנה והכרה לכל דבר שאתם חווים ותשאבו כוח מכל הצלחה. רק כך תגעו בחלום.
 
ישנו משפט באנגלית שאומר :you never fail until you s trying – לעולם אינך נכשל עד שאתה מפסיק לנסות. אז אל תפסיקו לנסות, ואל תפסיקו להאמין בעצמכם.
 
גם אלוף אולימפי העומד על דוכן המנצחים – נכשל בדרך מספר רב של פעמים,
אך הוא החליט לא להפסיק לנסות...
עד כמה לדעתך תורם נושא פסיכולו
[תוצאות]

לייבסיטי - בניית אתרים