נתאלי ז'ורבסקי
יועצת בתחום הפסיכולוגיה של הספורט

 
עברית  |  ENGLISH  |  

תאריך ושעה
 


מונה:

לחלום בדרך לפיסגה
 
 
לכל אחד מאתנו יש חלום. לא תמיד יש לנו את האומץ להביע אותו ברבים, לעיתים אין לנו את האומץ לומר זאת אפילו בשקט. אבל החלום קיים בתוכנו.
 
החלום להיות שחקן הרכב, החלום להיות שחקן בוגרים, החלום להיות שחקן נבחרת ישראל, החלום לשחק באירופה. לכל אחד יש את החלום שלו, צריך להיות אמיץ ולהאמין שהחלום הוא שאיפה מושגת. אולי לא היום אולי לא עוד שנה, אבל אם לא תאמינו בחלום ולא תלחמו להשגתו לעולם לא תדעו לאן יכולתם להגיע, ולעולם לא תדעו אם הייתם מסוגלים להגשימו....
 
ישנו משפט האומר "תכוון לירח, הכי גרוע, תיפול בין הכוכבים". משמעות המשפט היא שיש לכוון הכי רחוק שאפשר – לחלום – ולנסות להגיע אליו. גם אם לא תשיגו אותו במלואו, לפחות תדעו שעשיתם את כל מה שיכולתם ותזכו לדעת, להרגיש ולנשום את מלוא הפוטנציאל שלכם. זה הסיכוי היחידי להגשמת החלום.
 
אז יש לכם חלום ואמרתם אותו בקול רם או רק לעצמכם, ועכשיו צריך לדעת איך מתחיל התהליך להשגת החלום ואיך מגיעים אל מקסימום היכולת האישית.
 
תחילת הדרך להשגת החלום היא הבנת התהליך של הכרה עצמית. לדעת מי אתה, איזה סוג שחקן אתה, מה המחזק אותך, מה שובר אותך, מה נותן לך מוטיבציה ומה משתק אותך.
 
מודעות עצמית היא המפתח להגשמת החלום.
 
שחקן צריך להיות מודע לכל מה שעובר עליו, הן במגרש והן מחוצה לו. כאשר אתה משחק עם מודעות אתה בשליטה. שליטה עצמית ואפילו שליטה סביבתית. מודעות זו היא היסוד ליכולת המנטלית של השחקן.
 
כאשר שחקן בעל מודעות משחק עם ה"ראש" ולא רק עם הרגלים, הוא יוצר יתרון אדיר על השחקנים האחרים במגרש – הוא משפר את היכולת המנטלית שלו.
 
אין במגרש עוד שחקן כמוך בדיוק, יכול להיות שחקן באותו תפקיד, בועט באותה רגל, באותו גובה ואפילו עם אותו שם. אך אין לו את היכולת המנטלית שלך, את האופי והאישיות שלך, ולא את הטכניקה שלך. אלו הם סימני ההיכר הייחודיים שלך. ולכן זהו גם הנשק הסודי שלך.
 
ככל שתהיה מודע למי שאתה ולמה שאתה מסוגל כך תוכל לנצל את יתרונותיך. שחקן צריך לדעת לזהות בטכניקה שלו מה הנקודות החזקות שלו, מה עליו לחזק.על השחקן לדעת לנצל את כל יתרונותיו (הפיזיות והמנטליות) ולהביא אותם לידי ביטוי במשחק, רק כך תוכל להגיע לחלום.
 
אתה חי בתוכך מיום היוולדך, אין אדם עלי אדמות שמכיר אותך יותר טוב מעצמך, אז תיישם את זה לטובתך.
 
מעבר ליתרונות הפיזיים שאתה לומד לזהות ולהכיר בך, עליך גם לדעת את יתרונותיך המנטליים. משמע לדעת איך אתה מגיב במצבים שונים, מה מוציא אותך מריכוז ופוקוס, איך אתה מתפקד במצבי לחץ, האם אתה שחקן עצבני או רגוע? האם אתה נוטה לחשוב שלילי או חיובי?
 
דברים אלו יכולים להוות עבורך אבני דרך בתהליכים של בניית אישיותך כשחקן ובמיצוי הפוטנציאל האישי שלך בדרך להגשמת החלום.
לאחר שזיהית את מהותך ויתרונותיך הפיזיים והמנטליים, חשוב היטב, האם דרך התנהגותך במגרש ומחוצה לו, מחזקות בך את המחויבות להגשמת החלום שלך? האם הם תורמים לך ומוציאים ממך את המקסימום?
אם אתה מרגיש בפנים שאתה צריך לשנות את דרך החשיבה, ההתנהגות והמחויבות בכדי להיות שחקן טוב יותר במגרש – תתחייב ותילחם לשנות.
 
רק אתה עצמך יכול להשיג את מה שאתה רוצה, הכל תלוי בך!!!
 
 
 
 

 

 
עד כמה לדעתך תורם נושא פסיכולו
[תוצאות]

לייבסיטי - בניית אתרים