נתאלי ז'ורבסקי
יועצת בתחום הפסיכולוגיה של הספורט

 
עברית  |  ENGLISH  |  

תאריך ושעה
 


מונה:

להיות הכי טוב שאתה יכול
 
כדי להיות הכי טוב שאתה יכול הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא המחויבות לעשות את הדבר הנכון. צריך מחויבות להתאמן ומחויבות לנוח. מחויבות לאמן את הראש להתרכז, על ביצוע דברים בצורה הכי טובה שאתה יכול. תחת הכי הרבה הסחות שאפשר.
 
על מנת להגיע למצוינות בספורט בדרך להיות הכי טוב שאתה יכול אלו הדברים שאתה צריך לזכור לעשות:
v    להתמיד באימון – תגרום לדברים לקרות תן טיפה יותר מעצמך כאשר זה ממש חשוב.
v    אחרי טעות או ביקורת מאמן, תחזור לעצמך במלוא הכוח – תעשה את התנועות הנכונות  
        ותישאר במשחק, תנסה הכי טוב שאתה יכול לתקן את הטעות.
v    אף פעם אל תתייאש – תתכנן, תעריך ותתקן את המשחק שלך.
v    תיקח מאחרים טיפים תשאל שאלות, תקשיב, תודה בטעות ותתקן אותם בלי תירוצים – תראה
        שאתה רוצה ללמוד.
v    תבצע פעילויות בזמן המשחק ומחוץ למשחק כדי להשתפר (כושר, אימון כוח).
v    תילמד איך להופיע ולהתנהג במשחקים חשובים כמו במשחקים רגילים. במצבי לחץ שונים.
v    תילמד איך להישאר עם מוטיבציה. איך לחזור חזרה למשחק, איך לשחק טוב אחרי איבוד
        "הובלה" , טעות, סיכוי שהוחמץ ועוד. מה מתאים לך, מה עובד ולא עובד.
v    תימנע מלבזבז אנרגיה בדברים שהם מעבר לשליטתך.
v    לפני משחק חשוב, תישאר עצמך. תזכור איזה ריכוז אתה צריך על מנת לעבוד הכי טוב.
v    מכל משחק תיקח את הלקחים (מה הלך מה לא, איפה היית הכי מרוכז ואיפה לא, ומה אתה
        רוצה לעשות בפעם הבאה באותו מצב).

כל אחד, מאבד לפעמים את התקווה או מרגיש שהוא רוצה להרים ידים ולוותר. זה בדרך כלל קורה כאשר אנחנו, נכשלים באופן זמני למצוא סיבה להאמין. תאמין ביכולות הטובות שלך הם אמיתיות. תאמץ ללבך את האנשים המיוחדים ואת הרגעים המאושרים שנמצאים סביבך. גם הם אמיתיים.
 
להפסיד או לאבד את המטרות והיעדים שלך בכדורגל לוקח המון אנרגיה, ההרגשה שאתה "לוזר" רק פוגעת בך. אתה צריך למצוא את המשמעות בעשייה. אתה חייב למצוא ניצחונות אפילו הקטנים ביותר בתוך ההפסד. לצמוח מתוך הנסיגה לאחור. זו הדרך היחידה להחזיר את התקווה והפרספקטיבה הנכונה. זה או שאתה חי את החיים שלך לאורך כל הדרך או שאתה בכלל לא חי את החיים.
 
 בכל ניסיון שהיה לך חשוב לגלות משהו מהנה ומעורר השראה, לגלות מה ונותן לך את האנרגיה את המוטיבציה. זה יכול להיות בפגישה עם משהו מיוחד, מהתגברות על מכשול במשימה חדשה-קח את זה איתך לדרך. כל השאר שולי ואינו חשוב .
 
מחויבות ,חשיבה חיובית ועבודה קשה , ולמרות זאת לא לעמוד ביעד שלך – קורה לכולם. הרבה תלוי, בגודל היעד שלנו לעומת גודל המכשול. לפעמים המסע ליעד עצמו הוא חשוב ומועיל לנו מהשגת היעד עצמו. לא הכול הוא תחת השליטה שלנו. תוצאה היא שילוב של ריכוז ואמונה. חלקים מהגורל הוא בשליטה שלנו וחלקים הם מעבר לשליטתנו.  
 
לתת את כל המשאבים הפנימיים והחיצוניים, שיש לנו. לעשות הכי טוב שאנחנו יכולים כנגד מכשול או משחק זה המקסימום - לפעמים זה מספיק ולפעמים התזמון והנסיבות צריכים להיות במקום הנכון ובזמן הנכון על מנת להשיג ולחיות את החלום ברגע מסוים.
 
 

אתה צריך לשאול את עצמך את השאלות הבאים:
1.    האם ניסיתי להשיג את היעדים שלי או שניסיתי לפשל?
2.    האם היעד שלי היה ריאלי בהתחשב בסיטואציה, בהכנה, בתמיכה, במשאבים החיצונים 
           והפנימיים ובהתחשב ביריב?
3.   האם הייתה תוצאה בשליטתי או לא?
4.   האם התוצאה היא בשליטתי או לא, עכשיו?
5.   האם הלקחים והשיעורים מהמשחק, יעזרו לי בעתיד?
6.   איך אני יכול לפעול עכשיו בעקבות לקחים אלו?
 
צריך לאמץ את הדרך, עם כוונה ורצון להשיג. בשביל שום סיבה בעולם אין צורך לרדת על עצמך. כי במאמץ שעשית, עשית מה שחשבת לנכון לאותו רגע. 
לא ניסית לעשות טעויות, לא ניסית להפסיד – עשית כל מה שחשבת שיכול לעזור. אתה פועל לפי מה שאתה מרגיש שהוא הכי טוב, ובשליטתך באותה סיטואציה באותו רגע. לרדת על עצמך להאשים את עצמך או את אחרים לא יעזור. הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות הוא לקחת את הלקחים לצמיחה אישית ולהמשיך הלאה. בדרך הכי טובה שאתה יכול.
 
בדרך שלך, יש מאבקים יש ניצחונות, יש הפסדים, כולם הופכים אותך לבן אדם יותר טוב, שלם. יותר חכם מגילך, אתה מצויד עם אתגרים התרגשויות וניסיונות בחייך הקצרים. הצבת את עצמך בסביבה דורשת ורוב הזמן אתה מצליח להמשיך בדרך זו. אתה חיית וחי על גבול המצוינות.
 
"כשדלת אחת נסגרת אחרות נפתחות" – אפשרויות ללמידה וצמיחה אישית. עליות וירידות, הצלחות ונסיגות. הניסיונות להבין ולנצח מכשולים פנמיים וחיצונים בדרכך הם חלק מהתהליך שלך. הם "המקפצות" שגדלים מהם.
 
 
 
          המקום שבו נמצאים הפחדים הגדולים שלך הוא גם המקום שבו נמצאת יכולת הצמיחה הגדולה ביותר שלך. כשאתה רוצה משהו, היקום כולו נחלץ לעזרתך כדי שתגשים את המשאלה שלך ("האלכימאי") העולם סביבך נותן לך הזדמנויות, אפשרויות וכוח להגשים את החלומות. תסתכל סביבך ותסתכל פנימה הכוח נמצא שם.
 
 
עד כמה לדעתך תורם נושא פסיכולו
[תוצאות]

לייבסיטי - בניית אתרים